!!! Ekspozīcija “Divi Jūliji” aizceļojusi uz Azerbaidžānu un šobrīd nav apskatāma!!!
Azerbaidžānā plānotas divas izstādes: augustā un septembrī Šušā (Karabahā), kur tiks eksponētas Jūlija Straumes metu kopijas, savukārt no 19. oktobra līdz 2023. gada februārim Azerbaidžānas Nacionālajā paklāju muzejā Baku tiks organizēta izstāde “Divi Jūliji”, kurā tiks eksponētas abu meistaru metu kopijas un jaundarbi, kas tapuši, iedvesmojoties no Jūlija Madernieka un Jūlija Straumes dizaina. Izstādes veidošanā tiks izmantoti Nacionālā muzeju krājuma priekšmeti, kā arī metu kopijas no Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja, Druvienas vecās skolas – muzeja un Gruzijas Tautas un lietišķās mākslas muzeja.

Ekspozīcija veltīta lietišķās mākslas meistariem Jūlijam Maderniekam (1870-1955) un Jūlijam Straumem (1874-1970). Abu Gulbenes novadnieku radošais mantojums ir uzrunājis mūsdienu amatniekus, lietišķās mākslas meistarus, dizainerus un māksliniekus izzināt un radīt jaunrades darbus, iedvesmojoties no Madernieka un Straumes.

Ekspozīcijā aplūkojami Gulbenes Tautas lietišķās mākslas studijas “Sagša” meistaru austie dvieļi un šalles, kā arī adītie vilnas cimdi ar Madernieka un Straumes motīviem. Būs skatāmi Latvijas mākslas akadēmijas profesores Ievas Krūmiņas autortehnikā radītie tekstilmākslas darbi. Ekspozīcijā iekļauti mākslas tandēma Skuja-Braden porcelāna mākslas darbi “Madernieka portrets” un “Bērzi”. Tematisku foto stāstu veidojusi Gulbenes Mākslas skolas direktore Sandra Dikmane.

Unikālākie ekspozīcijas objekti ir Tebrīzā (Irāna) pēc Madernieka un Straumes metiem austie 2 paklāji, 3 sumaki un viens kilims. Šie eksponāti apvieno seno aušanas tradīciju ar inovatīvu Madernieka un Straumes metu interpretāciju, to tapšanā izmantots Irānas zīds un vilna, kas krāsota dabas krāsvielās.

Aktivitātes īstenotas ar Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu projekta “Divi Jūliji 2020” ietvaros

Dalies: