• fasade_0.jpg
  • Ziema 6.jpg

INNER LIGHT

Vitālija Jermolajeva izstāde

Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā ir iekārtota Vitālija Jermolajeva izstāde  ‘’INNER LIGHT’’ gleznu teātris. Izstāde būs skatāma līdz 8. janvārim.

Vitālija Jermolajeva gleznu iezīme ir viņa unikālā tehnika, kādā tās veidotas. Mākslinieks to nosauc "Inner Light". Īpašā apgaismojumā viņa darbi sāk mirdzēt, un skatītājam redzamās gleznas vietā parādās cits, tās iepriekš it kā paslēptais variants. Gleznotājs veiksmīgi apvienojis savu jauno "fluorescento" tehniku ar labākajām tradicionālās glezniecības tradīcijām. Gleznām piemīt tā saucamie "dienas" un "nakts" efekti. Dažos darbos šie varianti ir līdzīgi, bet citos, atkarībā no gleznotāja iztēles tie ir visai atšķirīgi. Pāreja no dienas uz nakts gleznu var būt ļoti pakāpeniska, piedāvājot skatītājam milzīgu transformējošo tēlu daudzveidību.Vitālija Jermolajeva gleznas ir pārpilnas ar romantiskām asociācijām. Daudzi no viņa darbiem ir kā tilts, kas savieno apziņu ar zemapziņu.

Vitālijam Jermolajevam piešķirs patents par fluorescento krāsu kompozīciju, kurā viņš glezno savas gleznas, un tās izgatavošanas paņēmienu.No 1998. līdz 2004.gadam pastāvīgā izstāde atrodas Rīgā "Rezidencē RP". Pirmā izstāde "Inner light" tehnikā notika 2000.gadā mākslas galerijā "Radisson SAS Daugava-Templis". 2003.gadā notika izstādes Parīzē un Melngalvju namā Rīgā, 2004.gadā - Vācijā, 2005.-2006.g. notika izstādes Jūrmalas pilsētas muzejā.

Vitālijs Jermolajevs ir izveidojis 60 personālizstādes. Pēc Vitālija Jermolajeva projekta ir uzbūvēta mākslas galerija Jūrmalā ART Rezidence "Inner light", kuras īpašnieks ir pats mākslinieks.ART Rezidence "Inner light" - unikāls tūrisma objekts Jūrmalā: Vitālija Jermolajeva gleznu teātris, art-terapija; floristikas dizaina un gaismekļu salonveikals; meditatīvo zīmējumu studija; arhitektu un dizaineru birojs, kam ir iespējas veidot apgleznojumus "Inner light" stilā.

Vitālijs Jermolajevs dzimis Kazaņā. Mākslinieks izglītību ieguvis Kazaņas mākslas skolā. 1973.gadā beidzis Ļeņingradas Mākslas akadēmijas Repina vārdā nosaukto glezniecības, tēlniecības un arhitektūras institūtu. 1983.gadā beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas dizaina kursus.Kopš 1973.gada Vitālijs Jermolajevs dzīvo un strādā Rīgā, no 2004.gada - Jūrmalā. V.Jermolajevs turpināja darbu kā māslinieks, arhitekts un dizainers.

Vitālijs Jermolajevs ir Latvijas Arhitektu savienības loceklis, Unione Cattolica Artisti Italiani loceklis, Pasaules mākslas fonda eksperts, rakstnieku un publicistu Starptautiskās asociācijas loceklis, Krievijas radošās mākslinieku savienības loceklis. Viņš ir starptautiskās  mākslas  skolas "INNER LIGHT" dibinātājs Jūrmalā.Mākslinieks ir veicis vairāk nekā 60 personālizstādes dažādās pasaules valstīs, Maskavas, Sanktpēterburgā, Kazaņā muzejos, Mākslas galerijā Vatikānā.Viņa gleznas atrodas mākslas kolekcijās Eiropā, Ziemeļamerikā un Dienvidamerikā.

Muzeja darba laiks: pirmdiena - brīvs, otrdiena - piektdiena: 10.00-17.00, sestdienās: 10.00-14.00
Biļešu cenas: pieaugušajiem 0.40EUR, skolēniem 0.20EUR, trešdienās pensionāriem un invalīdiem ieeja brīva
Kontaktinformācija: Brīvības iela 10, Gulbene, Gulbenes novads. www.gulbenesmuzejs.lv, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. facebook: Gulbenes vēstures un mākslas muzejs,
tālr./fakss +317 64473098, mob. 26128984