Pasākums muzejā "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu"

Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu5.maijā pulksten 12:00 aicinām piedalīties 1990.gada 4.maijā pieņemtās deklarācijas "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu" 25.gadadienas atzīmēšanā.

Piedalīsies Dr.sc.pol. Ivars Ījabs.

Atmiņās dalīsies Latvijai nozīmīgā balsojuma liecinieki.

Izstāde "Ludolfs Liberts. Spožums"

Ludolfs Liberts. Pastkarte - kostimu skice uzvedumam. GVMM 3898Atzīmējot Ludolfa Liberta 120.gadadienu, muzeja apmeklētājiem ir unikāla iespēja skatīt mākslinieka oriģināldarbus no Mūkusalas Mākslas salona kolekcijas un Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja krājuma. Ludolfs Liberts (1895 - 1959) bija gleznotājs, scenogrāfs, profesors figurālās glezniecības darbnīcā Mākslas akadēmijā, dekorators Latvijas Nacionālajā operā, direktors Valsts papīru  spiestuvē un naudas kaltuvē.

Ekspozīcija "Jūlijs Madernieks - latviešu nacionālā stila meklējumi lielišķajā mākslā"

Jūlija Madermieka ekspozīcija Gulbenes muzejā

Ekspozīcijā aplūkojams unikāls Jūlija Madernieka ogles zīmējums "Ainava pie Dzelzupes līča", ko muzejs kā dāvinājumu saņēma no Jāņa Pakalna.

Atklātā krājuma glabātava

 Atklātā krājuma glabātava Vecgulbenes muižas klētī

Vecgulbenes muižas klēts, magazīna, celta 19. gadsimta 2. pusē. Kopš 1980-tajiem gadiem klēts ir Gulbenes muzeja atklātā krājuma glabātava, kur apskatāmas dažādas darbarīku kolekcijas.

Gulbenes vēsture

Gulbenes vēsture - pastāvīgā ekspozīcija

Šī ir pastāvīgā ekspozīcija, kurā aplūkojama Gulbenes pilsētas vēsture no pirmsākumiem līdz mūsdienām, akcentējot 19. gadsimta 2. pusi un 20. gadsimta nozīmīgākos notikumus. Ekspozīcijā izmantotas muzeja krājuma fotogrāfijas, fotoplates, kā arī citi priekšmeti.