Ekspozīcija "Jūlijs Madernieks - latviešu nacionālā stila meklējumi lielišķajā mākslā"

Jūlija Madernieka ekspozīcija

Ekspozīcijā aplūkojams unikāls Jūlija Madernieka ogles zīmējums "Ainava pie Dzelzupes līča", ko muzejs kā dāvinājumu saņēma no Jāņa Pakalna.

Šis ogles zīmējums ir pēdējais mākslinieka ogles zīmējumu cikla "Pededze" darbs. Kopumā bija 10 ogles zīmējumi, no kuriem 6 atrodas Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā un 3 dāvināti mākslinieka brāļa meitas mazbērniem kāzās 1950-tajos gados.

Ekspozīcijā aplūkojama restaurēta Jūlija Madernieka projektēto mēbeļu iekārta, no kuras bija saglabājušies tikai četri krēsli. Šī mēbeļu iekārta ir unikāls balto mēbeļu paraugs no 20.gadsimta 20-tajiem gadiem un to izgatavojis mēbeļu meistars Jānis Skultāns.

Ekspozīcijā var veidot ornamentus uz magnētiskās tāfeles un skārienjutīgajā displejā skatīt daļu no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Dekoratīvās mākslās un dizaina muzeja un Latvijas Valsts arhīva krātuvēs glabātajiem mākslinieka darbiem un likt digitālas puzles.