Muzeja piedāvājums
MUZEJPEDAGOĢISKĀS NODARBĪBAS
Es - mākslinieks
Nodarbība ļauj iejusties mākslinieka profesijā un iepazīstina ar mākslinieku radītajiem portretiem. Sekojot instrukcijām, varēs izveidot savu pašportretu sēpijas vai ogles tehnikā un, izmantojot atslēgas vārdus, rakstīt par sevi angļu valodā. Vairāk par nodarbību lasi ŠEIT.
Maizes klaipa ceļojums Nodarbība notiek muzeja Klētī un atklāj maizes radīšanas ceļu no tīruma līdz gatavam maizes klaipam agrāk un tagad. Izmantojot matemātiskas zināšanas, tiek atklāta maizes recepte un ar spēles palīdzību attīstīta algoritmiskā domāšana. Vairāk par nodarbību lasi ŠEIT. Senās profesijas Nodarbība iepazīstina ar 10 seno profesiju nosaukumiem un to lietderību tā laika sabiedrībai. Dalībnieki gūs ieskatu, kā vēsturiski veidojies profesijas jēdziens un diskutēs par profesijā nepieciešamajiem darbarīkiem un atpazīs tos muzeja ekspozīcijā “Tautsaimniecība”. Vairāk par nodarbību lasi ŠEIT. Muzeja Mupe Nodarbība iepazīstina ar muzeja tēlu Mupi un tās dalībnieki pēta mākslas formas un skulpturālos veidojumus muzejā un Vecgulbenes muižas parkā. Dalībnieki praktiski izmantos iegūtās zināšanas, pildot latviešu valodas pareizrakstības, gramatikas un logopēdijas uzdevumus. Pēc nodarbības paņems līdzi savas aizpildītās darba lapas un pašfoto ar Mupi. Vairāk par nodarbību lasi ŠEIT. Ornaments un stilizācija Nodarbība iepazīstina ar Jūlija Madernieka un Jūlija Straumes darbiem un viņu daiļradē iedvesmotiem jaundarbiem. Tās dalībnieki uzzinās par ornamentiem, simboliem un elementiem mākslas darbos un radīs savu dabas objekta stilizāciju un izveidos savu ornamentu. Vairāk par nodarbību lasi ŠEIT. Gulbenes novada mākslinieku personības Nodarbība iepazīstina ar novadnieku Jūlija Madernieka un Jūlija Straumes dzīves stāstiem. Dalībnieki analizēs un grupēs iegūto informāciju, saistot to ar mākslinieku dzīves notikumiem un izveidos stilizāciju izvēlētajam dabas elementam. Vairāk par nodarbību lasi ŠEIT. Vecgulbenes muiža agrāk un tagad Nodarbības laikā dalībnieki apgūs prasmi analizēt vizuālos vēstures avotus un noteiks pārmaiņas, kas notikušas apkārtējā ainavā, salīdzinot pagātnes fotogrāfijas ar situāciju mūsdienās. Dalībnieki mācīsies veidot laika līniju un attīstīs ieradumu darboties komandās. Vairāk par nodarbību lasi ŠEIT. Muzejā izveidota tematiskā un hronoloģiskā kartotēka par svarīgākajiem notikumiem Gulbenes novadā un pilsētā, personu un publikāciju kartotēka par ievērojamākiem Gulbenes novada cilvēkiem. Muzeja darbinieku pētnieciskā interese vienmēr bijusi saistīta ar novada un pilsētas vēsturi. Par to liecina gan pētniecības rezultātā radušās izstādes, gan publikācijas. Pētījumu sarakstsKartotēka un lasītava
Lasītavā apkopotas vairāk kā 1700 grāmatu, kuras sadalītas pa tēmām: arhitektūra, apbalvojumi, etnogrāfija un arheoloģija, enciklopēdijas, novads, mākslas, vārdnīcas, vēsture u.c.
Lasītavas materiālus un kartotēkas izrakstu kartītes izmanto muzeja darbinieki, mācību iestāžu audzēkņi un citi interesanti pētniecības darbā.Pētījumi muzejā
Gulbenes novada skolēni, studenti un pētnieki izstrādājuši vairākas pētnieciskās tēmas par Gulbenes novada un pilsētas vēsturi.
Jebkurš interesents var iepazīties ar pētījumiem (referātiem, diplomdarbiem, kursa darbiem u.c.) Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja lasītavā un krājumā.