Līdz 5. oktobrim Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā (Brīvības ielā 10, Gulbenē)ir skatāma Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja ceļojošā tekstilmākslas izstāde ‘’Daudzveidība vienotība/ Diverersity & unity’’.

Ceļojošā izstāde ir piedāvājums reģionālajiem Latvijas muzejiem iepazīties ar daļu no 2015. gadā sarīkotās 5. Rīgas starptautiskās tekstilmākslas un šķiedras mākslas triennāles ‘’Tradicionālais un laikmetīgais’’ darbiem. Triennāļu organizatoru iecere ir veidot augstvērtīgu izstādi, kas parādītu aktuālāko un inovatīvāko, kas šobrīd redzams tekstilmākslas nozarē Eiropā un pasaulē.

2015.gada triennāles devīze bija DAUDZVEIDĪBU VIENOTĪBAI. Tēmas izvēli noteica tas, ka Latvijas 2015. Gadā kļuva par prezidējošo valsti Eiropas Savienības Padomē, tāpēc tās uzsvars likts uz nacionālo identitāti Eiropas un pasaules kontekstā.

Kā dažādas nacionālās kultūras pauž savu identitāti Eiropas un pasaules globālajā kontekstā un mūsdienu sabiedrībā? Vai tēmas ietvaros iespējams veidot mākslas darbu, kas kaut kādā veidā aktualizē vai ietekmē laikmeta būtiskās problēmas sociālā, politiskā un kultūras kontekstā? Tie bija galvenie jautājumi uz kuriem dažādu valstu mākslinieki centās sniegt atbildes ar unikāliem un radošiem mākslas darbiem.

Triennāle pavisam piedalījās 85 mākslinieki no 29 valstīm. Tika uzaicināti arī divi viesmākslinieki: Edīte Pauls Vīgnere no Latvijas un Maikls Brenands – Vuds no Lielbritānijas.

Pēc triennāles trīspadsmit mākslinieki Deklaratīvās mākslas un dizaina muzeja krājumam uzdāvināja savus darbus. Šos darbus esam apvienojuši ceļojošajā izstādē ar domu parādīt tos arī ārpus Rīgas, lai ikvienam ļautu iepazīt to kopīgo un atšķirīgo, kas inovatīvs un aktuāls mūsdienu tekstilmākslā. Izstādes mākslinieki ir no Latvijas, Šveices, Polijas, Nikaragvas, Kostarikas, Zviedrijas, ASV,  Turcijas, Vācijas un Nīderlandes.

Dalies: