Tikai pie mums un nekur citur Latvijā aplūkojama European Tapestry Forum (Eiropas Gobelēnu foruma (EGF)) ceļojošā izstāde Sarkanās pils mansardā, kas apvieno 45 mākslas darbus no 17 pasaules valstīm: Lietuvas, Francijas, Beļģijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Somijas, Skotijas, Lielbritānijas, Čehijas, Spānijas, Polijas, Krievijas, Igaunijas, Ungārijas, Vācijas, Amerikas un Dānijas.

“Gobelēna unikālā vērtība slēpjas ne vien tā radītajā emocionālajā iespaidā, bet drīzāk tā vizuāli baudāmajā būtībā, ko iespējams sataustīt, sajūtot trīsdimensionalitāti un jutekliskumu. To nevajadzētu novērtēt par zemu mūsdienu pasaulē, ko agresīvi pārņem virtuālā realitāte.”

Tā gobelēnu mākslu raksturo viena no izstādes darbu autorēm, tekstilmāksliniece no Francijas Katarzyna Lavocat un viņas teiktais spilgti raksturo izstādes taustāmi juteklisko dabu.

ARTAPESTRY6 ir jau sestā starptautiskā gobelēnu mākslas biennāle, ko EGF organizē kopš 2005. gada.

Gulbenes muzejs ir gandarīts par EGF vadītājas Anet Brusgaard (Dānija) uzticēšanos un sadarbību, eksponējot profesionālus pasaules mēroga tekstilmākslas darbus Sarkanajā pilī.

Izstāde baudāma līdz 30. septembrim un tālāk dosies uz Zviedriju.

Izstādes norisi finansiāli atbalsta Dānijas Kultūras institūts.

Izstāde aplūkojama, iegādājoties ieejas biļeti muzeja Oranžērijā, Pils ielā 3.
Kontakttālruņi: 64473098, 26128984
E-pasts: muzejs@gulbene.lv

Dalies: