Izstāde ir veltījums Latvijas Neatkarības kara simtgadei. 1919. gada 31. maijā 1. (vēlāk 4.) Valmieras kājnieku pulka karavīri ar igauņu palīdzību atbrīvoja Vecgulbeni no lieliniekiem – Padomju Krievijas Sarkanās armijas.

Izstādi organizē Latvijas Aizsardzības ministrija sadarbībā ar Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeju. Izstādē izmantoti materiāli no Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja, Latvijas Kara muzeja, Valmieras muzeja, A.Barkāna un M.Jurciņa privātkolekcijas.

Izstāde sniedz ieskatu par četriem Latvijas kultūrvēsturiskajiem novadiem (Kurzeme, Vidzeme, Zemgale un Latgale) Latvijas Neatkarības kara laikā 1918. – 1920. un Latvijas armijas dienesta zīmotņu sistēmu no to rašanās brīža līdz mūsdienām, padziļināti iepazīstinot apmeklētājus ar Gulbenes atbrīvošanās cīņām, 1. (vēlāk 4.) Valmieras kājnieku pulku un 7. Siguldas kājnieku pulka vēsturi.

Izstāde būs aplūkojama līdz 3.jūnijam.

Izstādes laikā tiks veikta fotografēšana un/vai filmēšana. Iegūtie materiāli tiks izmantoti Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja publicitātes nolūkos!

Dalies: