Nenokavē iespēju līdz 14. aprīlim Gulbenes muzejā aplūkot Sveķu internātpamatskolas audzēkņu dvēseles starojuma darbus Latvijai „Mēs nākam…jo mākam sveikt Latviju” – 100 spilventiņi Latvijai.

Izstādes projekts uzsākts 2017. gada oktobrī, kad kopā sanāca Sveķu internātpamatskolas skolēni un vienojās, ka vēlas izveidot ko īpašu Latvijas simtgadei. Radās ideja par 100 spilventiņiem un šo ieceri iedrošināja realizēt Sveķu internātpamatskolas pedagogi – Inta Ceriņa, Sarmīte Lāce un Edīte Pahalko. Šobrīd aplūkojami 45 spilveni, taču pārējie taps līdz maija vidum, sasniedzot 100 darinājumus.

Par dzijām tika uzrunātas zemnieku saimniecības „Lauksaimniecības skola 18” un  „Rugāji”, jo abas saimniecības nodarbojas ar aitkopību Jaungulbenē. Saimniecību īpašnieces Sarmīte Lāce un Ilva Šimone labprāt piedāvāja dziju. Tā kā saimniecībā „Rugāji”  arī ir adāmmašīnas, tad saimniecības īpašniece un Sveķu internātpamatskolas skolotāja S.Lāce no nodarbībām brīvajā laikā mācīja audzēkņus adīt uz adāmmašīnām spilvendrānas. Skolā trīs nedēļu garumā norisinājās adīšanas maratons un skolēni brīvajā laikā adīja un tamborēja ziedu, koku, gliemežu u.c. aplikācijas.

Daļa no izgatavotajiem spilventiņiem Latvijas simtgades ietvaros tiks dāvāti z/s „Rugāji” sadarbības partnerim – Rīgas Neredzīgo Pansionāta iemītniekiem, kā arī sociālās aprūpes centram „Siltais” Līgo pagastā, Gulbenes veco ļaužu mājai un VSAC „Latgale” Litenes filiālei.  Daži darbiņi tiks atdāvināti arī centīgākajiem adītājiem un tamborētājiem no Sveķu skolas. Pārējiem spilventiņiem tiks rasts pielietojums skolas Sajūtu telpā.

Dalies: