Ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu restauratore Ārija Ubaste ir veikusi Jūlija Straumes (1874 – 1970) sievas Augustas Rongvo cimdu restaurāciju. Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejs ir cieši saistīts ar novadnieka Jūlija Straumes, dzimis Druvienas pagasta “Ķempjos”, mantojuma izpēti un saglabāšanu. Parīzē, studiju laikā, Jūlijs Straume satika simpātisku beļģieti Augustu Rongvo. 1908. gada 8. jūnijā viņi salaulājās luterāņu baznīcā Tiflisā (tagad – Tbilisi), Gruzijā.

Augusta bija valkājusi cimdus Parīzē un, pārceļoties uz Gruziju, nespēja atteikties no sev tuvā modes aksesuāra – cimdiem. Cimdus Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejam atvēlējusi porcelāna māksliniece Beatrise Kārkliņa. Nepieciešamība veikt cimdu restaurāciju izrietēja no cimdu slikta vizuālā stāvokļa. Restaurāciju veica Ārija Ubarste – papīra, ādas, pergamenta restauratore-meistare.

Zemāk redzamajos attēlos iespējams novērtēt cimdus pirms un pēc restaurācijas.

Cimdi pirms restaurācijas

Cimdi pēc restaurācijas