Gulbenes muzejs uzsāk vilnas apstrādes nodarbību ciklu un 16. martā ar lielu interesi un atsaucību aizvadīta pirmā nodarbību cikla “Vilnas ieguves, apstrādes, amatniecības zināšanu un prasmju saglabāšana” diena.

Ar savām zināšanām par to, kā un kad vākt augus, kā tos sagatavot krāsošanai, dalījās Latvijas Dabas muzeja botānikas nodaļas vadītāja Inita Dāniele.

Aprīlī Gulbenes muzejā tiks atklāta Lubānas amatnieku biedrības dalībnieces Daces Rudzītes filcējumu izstāde.

Vasarā paredzēta vilnas krāsošanas meistardarbnīca ar augu krāsvielām, kuru vadīs Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta Etnoloģijas nodaļas pētniece Anete Karlsone, un vilnas pārstrādes seno prasmju – plucināšanas, kāršanas, vērpšanas – ierādīšana Viktora Ķirpa Ates muzeja darbinieku vadībā.

Rudens mēnešos meistarklases un tradicionālo rokdarbu pamatu paņēmienus un tehniku apgūšanu ierādīs Gulbenes kultūras centra tautas lietišķās mākslas studijas “Sagša” vadītāja Biruta Akmentiņa un meistares – Maiga Dolgā un Aija Auzāne.

Nodarbību ciklu plānots noslēgt decembrī ar vakarēšanu un cikla laikā izgatavoto vilnas izstrādājumu izstādes atklāšanu.

Uz nodarbībām aicinām ikvienu Gulbenes novada iedzīvotāju, kurš vēlas padziļināt savas zināšanas par tradicionālajām tehnoloģijām vilnas apstrādē un/vai savu saimniecisko darbību saistīt ar aitkopību un/vai vilnas apstrādi.

Dalies: