Latvijas Vidzemes tūrisma asociācijas un Krievijas Federācijas mākslas muzeju konsultatīvi metodiskā centra organizētā pieredzes apmaiņas brauciena “ Muzeju loma kultūras tūrisma attīstībā ’’ 18 dalībnieki, 22. martā viesojās Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā.

Apaļā galda diskusija “ Muzejs un vietējā sabiedrība ’’ notika Vecgulbenes muižas konferenču zālē. Muzeja direktore Valda Vorza vadīja diskusiju par muzeju darbību Latvijā un Gulbenes novadā. Piedalījās Druvienas vecās skolas – muzeja vadītāja Ligita Zvaigznekalne. Izpilddirektore Guna Švika, Gulbenes mākslas skolas direktore Sandra Dikmane, Gulbenes novada domes deputāts Gunārs Ciglis.

Pēc sarunām viesi no Sanktpēterburgas, Maskavas, Tveras, Kazaņas, Samāras, Permas, Omskas, Kaļiņingradas, Vladivostokas un Jaroslavļas apskatīja Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeju un krājuma ekspozīciju Klētī. Pieredzes apmaiņas brauciena turpinājumā Krievijas delegācija devās uz Cēsu Vēstures un mākslas muzeju, Turaidas muzeju un Latvijas Nacionālo mākslas muzeju. Pēc vizītes Krievijas Federācija izteica vēlmi turpmākai sadarbībai ar Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeju.

Dalies: