Aicinām apmeklēt unikālu veltījumu valsts simtgadei – izstādi LATVIJAS GADSIMTS, Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā, Brīvības bulvārī 32, Rīgā.
Izstāde ir Latvijas muzeju kopīgs veltījums valsts simtgadei, kurā vienkopus apskatāmas izcilas Latvijas muzejos saglabātas vēstures liecības no Kurzemes, Latgales, Sēlijas, Vidzemes, Zemgales un Rīgas. Tās atspoguļo Latvijas valsts vēsturi simts gadu garumā. Izstādes vadmotīvs ir atbildes uz jautājumu kas ir Latvija? – Latvijas vārda jēga un spēks dažādu paaudžu dzīvēs.

Izstāde LATVIJAS GADSIMTS būs skatāma līdz 2021. gadam Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā, Brīvības bulvārī 32, Rīgā.
Izstāde atvērta katru dienu, izņemot pirmdienas, no plkst. 10:00 līdz plkst. 17:00.
Jūnijā, jūlijā, augustā otrdienās no plkst. 11:00 līdz plkst. 19:00.

No Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja krājuma izstādes veidošanai deponēti 104 oriģināli muzeja priekšmeti. Daži priekšmeti no Gulbenes muzeja izstādē:

Pastkarte – stilizēts Anša Cīruļa Latvijas Republikas ģerboņa variants. Sūtīta pa pastu Antonam Baueram uz 7.Siguldas kājnieku pulka 9.rotas 3.bataljonu 1920.gadā.     
Pastkarte ar plīvojošu Latvijas Republikas karoga zīmējumu un uzrakstu „Latvijas karogs”. Sūtīta pa pastu E.Leimanim Rankā 1918.gada 23.novembrī. Autors nav zināms.
74 kabatas formāta  grāmatiņas – latviešu rakstnieku oriģināldarbi un pasaules klasiķu darbu tulkojumi. Vāks veidots pēc J.Madernieka zīmējuma. Sērija „Universālā bibliotēka”, 1911.-1913.gads.
Izkārtne „Apvienības „Apsardze” Gulbenes nodaļa” lietota līdz 2009.gada 16.oktobrim.
Izkārtne „Latvijas Republika Gulbenes pilsētas dome”  lietota līdz 2009.gada 31.jūlijam.

Dalies: