Festivāla “Divi Jūliji. Briedums” kulminācija, protams, saistāma ar 29. un 30. jūliju, kad norisinājās starptautiskā zinātniskā konference, un nākamajā dienā – mūzikas, garšu un prasmju svētki Vecgulbenes muižas vēsturiskajā centrā. Tomēr 2022. gads ir zīmīgs ar to, ka festivāla aktivitātes sākās jau 11. jūlijā – līdz ar pirmo semināra tipa darbnīcu “Straume un putni”.

Semināru vadīta profesionāla porcelāna mākslas meistare Inese Brants (asistente – mākslas pedagoģe Rudīte Liepiņa). Māksliniece dalījās ar gadu gaitā gūtām zināšanām un prasmēm par porcelāna izmantošanu mākslā, tā dekorēšanu, porcelāna mākslas vēsturi Latvijā un pasaulē.

Fotogrāfiju autore: Sandra Dikmane

Visi semināra laikā radītie un Jūlija Straumes iedvesmotie porcelāna mākslas darbi aplūkojami izstādē “Straume un putni” muzeja Oranžērijā.

No 18.-23. jūlijam norisinājās otrs festivāla seminārs – darbnīca “Priekšauts”. Tā vadītāja māksliniece Sandra Dikmane (asistente – mākslas pedagoģe Mairita Ķuze-Nakoskina) iepazīstināja dalībniekus ar digitālās drukas iespējām tekstilmākslā, kā arī kompozīcijas veidošanu. Semināra rezultātā tapa priekšauti ar Jūlija Madernieka rakstiem un koka motīviem, darbi iekļauti ekspozīcijā “Krēsls un priekšauts”, kas aplūkojama līdz 30. septembrim Sarkanās pils mansardā.

Fotogrāfiju autore: Sandra Dikmane

No 25.-30. jūlijam tekstilmākslinieces Daina Galakrodzeniece, Inese Jakobi un Ieva Krūmiņa (Latvijas Mākslas akadēmija) vadīja gobelēna aušanas semināru “Zvaigžņu siets” pēc unikāla Ievas Krūmiņas radīta dizaina Annas Eltermanes aužamajos stāvos. Darbu pie gobelēna turpinās vietējie interesenti, kuri apguva gobelēna aušanas tehniku.

Fotogrāfiju autore: Ilze Vanaga

Turcijas lietišķās mākslas meistara Deniz Coşkun vadībā no 31. jūlija līdz 2. augustam norisinājās dzijas krāsošanas meistarklase dabas krāsvielās. Seminārs sniedza teorētiskas un praktiskas zināšanas par augu (tajā skaitā – indigo) izmantošanu dzijas krāsošanā.

Fotogrāfiju autore: Ilze Vanaga
Esam pateicīgi Valsts kultūrkapitāla fondam par iespēju radīt izglītošanās un tīklošanās platformu māksliniekiem, lietišķās mākslas profesionāļiem, entuziastiem un interesentiem.

Ilze Vanaga
Projektu vadītāja
26671943

Dalies: