Kopš 1967. gada daudzās pasaules valstīs 2. aprīlī, Hansa Kristiana Andersena dzimšanas dienā, tiek atzīmēta Starptautiskā bērnu grāmatu diena. Šo tradīciju izveidojusi Starptautiskā Bērnu un jaunatnes literatūras padome ar vēstījumu visai pasaulei daudzās valstīs pievērst uzmanību bērnu lasīšanas kultūras veicināšanai. Šī tradīcija atgādina ikvienam par grāmatu klātbūtni un nepieciešamību bērna dzīvē. Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome aicina iesaistīties 2. aprīļa atzīmēšanā.

Iepazīšanās ar grāmatu sākas ar attēliem, vēlāk mātes palīdz iemācīties alfabētu, un bērni iepazīst pasaku valstību. Tāpēc no bērnu literatūras rodas zināšanas par pasauli, tās daudzpusību un topošā pieaugušā intelekta veidošanos. Turot rokās jaunu grāmatu, vēl nezini, par ko tā ir. Pretojies kārdinājumam atvērt pēdējo lapu. Cik labi tā smaržo! Nav iespējams sadalīt šo smaržu sastāvdaļās: drukas krāsa, līme… Nē, tā ir tieši grāmatas smarža, valdzinoša, neatkārtojama. Dažu lappušu galiņi ir salipuši, it kā grāmata vēl nebūtu pamodusies. Tā pamodīsies, kad tu ķersies pie lasīšanas.

Muzeja krājums glabā dažāda satura un vēstures posmu grāmatas, žurnālus un citus izdevumus, tāpēc aicinām ielūkoties bērnu grāmatu skapī. Tas glabā 20. gadsimtā izdotās un lasītās grāmatas. Ir gan jaunas, gan tik ļoti mīlētas un tuvas, ka iesietas no jauna, lai nākošā paaudze varētu tās turpināt lasīt.

Sagatavojusi
Alīna Kirijenko
Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja
Krājuma glabātāja

Dalies: