Muzejā līdz 15. aprīlim skatāma divu keramikas amata meistaru Ingrīdas Magones un Laimdotas Kliesmetes darbi izstādē “Lieldienas”.

Keramikas amata meistare Ingrīda Magone rada savus meistardarbus – traukus ar savdabīgām formām, krāsu un faktūru spēlēm, kuri atklāj mākslinieces būtību. Keramiķes aizraušanās ar māliem aizsākusies jau no 16 gadu vecuma. Mācījusies Rēzeknes lietišķās mākslas vidusskolā. Pirmā darba vieta – Valmieras rajona Vaidavas pagasta keramikas cehs, kur nostrādāti 23 gadi. No keramiķes darbnīcas “Garkalnos” gatavā produkcija aizceļo uz četriem lieliem mākslas saloniem Rīgā un uz mākslas salonu Valmierā, kurus iecienījuši ārzemnieki. Māksliniece izmanto Raunas mālu un glazē tikai ar sertificētu vācu glazūru, kurai nav svina piejaukuma.

Latvijas Amatniecības kameras keramikas meistare Laimdota Kliesmete, balstoties uz Vidzemes podniecības tradīcijām, izstrādājusi savu dažādo mālu sajaukšanas tehniku. Meistare īpašas māla trauku burvības radīšanai izmanto pat līdz divpadsmit kopā sajauktas dažādu krāsu mālu šķirnes. Neparastos krāsainos rakstus veido meistares prasmes un mirkļa pārsteigumu kopums. Keramikā izmantotais māls nāk no visas Eiropas – Igaunijas, Lietuvas, Vācijas… Tomēr pamatā izmantots sarkanais Jelgavas un Raunas māls. Meistares amata knifs ir ekoloģiskā trauku apstrāde – ja iekšpuse tiek glazēta, tad ārpuse tiek piesūcināta ar bišu vasku un propolisu.

Dalies: