Izstāde “Straume un putni”ir radusies darbnīcā – seminārā no 11. līdz 16. jūlijam un iepazīstina ar porcelāna virsglazūras apgleznošanas mākslas attīstības tendencēm un profesionālās socializācijas aspektu: mākslinieks – produkts – patērētājs. Darbnīcā – seminārā porcelāna apgleznošanas mākslu pasaules kontekstā atklāja porcelāna māksliniece Inese Brants.

Izstāde “Straume un putni” atklāj porcelāna sīkplastiku, estētiku, tematiku un apgleznošanas  paņēmienus. Izstādes darbu kolekcija ir klasisko tradīciju interpretācija porcelāna apgleznošanā.

Izstādē aplūkojamie darbi ir autordarbi un roku darbs, kurā apvienots porcelāns, virsglazūras dekors, dekolu kolāža un zeltījums. Virsglazūras dekors izpildīts sietspiedes drukas pilna toņa dekolu kolāžas tehnikā ar zeltījumu. Divi dedzinājumi 820o C temperatūrā.

Izstādes “Straume un putni” dalībnieki:
Inese Brants
Rudīte Liepiņa
Sandra Dikmane
Irīna Babāne
Taīsa Babāne
Valentīna Brūniņa
Biruta Akmentiņa
Mairita Ķuze-Nakoskina
Marta Dumārova
Daiga Kaufmane
Līga Saveļjeva
Inese Adamoviča
Evita Lūse
Marika Busote – Uzuliņa

Darbnīcas – semināra “Straume un putni” jaunradītie dizaina priekšmeti izstādē aplūkojami Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Valstiski nozīmīgi kultūras pasākumi” finansētā projekta “Starptautiskais mākslas festivāls un konference “Divi Jūliji” 2022/2023/2024” ietvaros.

Dalies: