Dizaina krēsli

Dizaina priekšauti

Priekšautu kolekcija “Divi Jūliji” ir radusies vairāku secīgu posmu rezultātā.  Sandras Dikmanes un Mairitas Ķuzes-Nakoskinas lina drukas darbnīcā – seminārā “Priekšauts” no 18. līdz 23. jūlijam bija iekļauti vairāki posmi. Darbs bija radošs, darbietilpīgs un izzinošs. Vispirms – Madernieka un Straumes rakstu apzināšana, grāmatu “Raksti”, “Ornaments”, “Jūlijs Straume” un “Madernieka stils” studijas.

Tika studētas Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja krājumā glabāto vēsturisko priekšautu piegrieztnes un rotājumi, pēc tam veidoti jauni dizaina produkti – apdrukas. Jaunas ierosmes gūtas ekspedīcija uz Madernieka dzimto māju apvidu Stradu pagastā un Straumes dzimto māju Druvienas pagastā, fotografējot dabas objektus, kokus un noskaņas. Pēc fotogrāfiju digitāla apstrādes sākas Straumes un Madernieka rakstu digitalizēšana.

Jaunu kompozīciju veidošana, savienojot dabas motīvus ar meistaru rakstu motīviem; audumu apdrukāšana, izmantojot digitāli jaunradītās kompozīcijas; dizaina parauga izgatavošana un testēšana – soļi, kas veicami līdz jaunam darbam. Priekšautu šūšana no apdrukātajiem audumiem un pielaikošana ir rezultāts. Priekšautu drukāšanai izmantots moderns tekstildrukas printeris (Epson Sure ColorF2100).

Darbnīcas – semināra “Priekšauts” dalībnieki izstādē “Krēsls un priekšauts”:
Sandra Dikmane
Mairita Ķuze-Nakoskina
Līga Saveļjeva
Daiga Kaufmane
Rudīte Liepiņa
Daiga Priede
Silva Bikše
Vaira Briede
Marta Dumārova
Marika Busote-Uzuliņa
Nikola Busote

Darbnīcas – semināra “Priekšauts” jaunradītie dizaina priekšmeti izstādē “Krēsls un priekšauts” aplūkojami Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Valstiski nozīmīgi kultūras pasākumi” finansētā projekta “Starptautiskais mākslas festivāls un konference “Divi Jūliji” 2022/2023/2024” ietvaros.

Dalies: