Dekoratīvu trauku komplekts “Jūlija tēja. Madernieks”. Dizaina autore ir Inese Brants. Viena no Latvijas ievērojamākajām māksliniecēm porcelāna un keramikas jomā. Traukiem veidoti dekoratīvi ornamenti no Jūlija Madernieka paklāja “Brieži”.

Mākslinieces Beatrises Kārkliņas dekoratīvs šķīvis un kafijas kanna. Uz šķīvja ar nosaukumu “Svētki” Latvijas Republikas atjaunošanas diena 2020.gada 4 .maijs ir attēlota tautu meita un Rīgas Doma baznīca.  Kafijas kannas “Rīga” forma no servīzes Stella (1960. – 1967.gadi).

Saistībā ar 5. starptautisko mākslas festivālu “Divi Jūliji”, muzeja krājums papildināts ar somu, kas satur J.Straumes ornamenta “Pūce” fragmentus.  Dizaina autore Nino Bakhutashvili (Gruzija) piedalījās 5. starptautiskajā mākslas festivālā “Divi Jūliji” konferencē ar referātu “Straumes motīvi”.

Muzejs dāvinājumā saņēmis Arvīda Baķa (1894-1983) fotogrāfijas un dokumentus. Arvīds Baķis strādājis par skolotāju Gulbenes komercskolā un arodskolā no 1927.- 1944.gadam, Gulbenes vidusskolā no 1947. – 1956. gadam.

Sagatavoja
Alīna Kirijenko
Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja
Galvenā krājuma glabātāja

Dalies: