!!! REĢISTRĀCIJA NOSLĒGUSIES !!!

Starptautiskā mākslas festivāla “Divi Jūliji” ietvaros Gulbenē jau no 11. jūlija norisināsies semināri – darbnīcas, ko finansē Valsts kultūrkapitāla fonds. Aicinām aizpildīt anketu, lai pieteiktos vienam vai vairākiem semināriem, ņemot vērā, ka viena semināra norise ir plānota 6 dienu garumā. Norises laiki un ilgums tiks plānots, uzsākot semināru kopā ar nodarbību vadītājiem. Dalība semināros ir bez maksas, iepriekšējas zināšanas nav nepieciešamas.

PIETEIKUMA ANKETA: https://ej.uz/DiviJulijiSeminari

Ineses Brants un Rudītes Liepiņas porcelāna mākslas seminārs – darbnīca “Straume un putni” (11.-16.07.). Semināra laikā dalībniekitiek iepazīstināti ar teorētiskajiem un praktiskajiem porcelāna mākslas aspektiem, iekļaujot sekojošas tēmas: iepazīstināšana ar “Mūzas darbnīcu” un Inesi Brants kā mākslinieci, meistardarbnīcas mērķiem un darba uzdevumiem, iespējām un sagaidāmo semināra rezultātu. “Termini, formas analīze un kompozīcija” – tiek apskatīti galvenie ar porcelāna dekorēšanu saistītie termini, apgleznojamo trauku izvēle, formas uzbūve un analīze, dekorakompozīcijas veidošanas pamatprincipi; porcelāna virsglazūras apgleznošanas mākslas attīstības tendences un profesionālās socializācijas aspekts; porcelāna apgleznošanas māksla pasaules kontekstā; klasiskās tradīcijas interpretācija porcelāna apgleznošanā; zilibaltā porcelāna koncepts, kolekcionēšana, vēsturiskie interjeri un kolekciju eksponēšanas mūsdienu interpretācijas mākslā; ieskats porcelāna sīkplastikas tapšanā, estētikā, tematikā un apgleznošanas paņēmienos; praktiskais darbs meistarklasē – paraugdemonstrējumi, konsultācijas un individuālā darba vadība.

Sandras Dikmanes un Mairitas Ķuzes-Nakoskinas seminārs – lina drukas darbnīca “Priekšauts” (18.07.-23.07.). Tekstildrukas printeris Epson SureColor F2100 ir tiešās drukas printeris ar programmatūru, kas nodrošina iespēju drukāt uz dažādiem audumiem fotogrāfiju kvalitātes attēlus. Mākslinieciski pārliecinošas izdodas lina auduma apdrukas, izceļot lina dažādās tonalitātes un faktūras. Lai izveidotu jaunu dizaina apdruku un dizaina priekšmetu -priekšautu kolekciju “Divi Jūliji”, ir iecerēta vairāku secīgu posmu darbnīca – seminārs, kurā iekļauts: Madernieka un Straumes rakstu apzināšana, grāmatu “Raksti”, “Ornaments”, “Jūlijs Straume”, “Madernieka stils” studijas. Gulbenes muzeja krājumā glabāto vēsturisko priekšautu piegrieztņu un rotājuma studijas; jaunu dizaina produktu – apdruku veidošana. Ekspedīcija uz Madernieka dzimto māju apvidu Stradu pagastā un Straumes dzimto māju apvidu Druvienas pagastā. Dabas objektu, koku un noskaņu fotografēšana. Fotogrāfiju digitāla apstrāde. Straumes un Madernieka rakstu digitalizēšana. Jaunu kompozīciju veidošana, savienojot dabas motīvus ar meistaru rakstu motīviem; audumu apdrukāšana, izmantojot digitāli jaunradītās kompozīcijas; dizaina parauga izgatavošana un testēšana. Priekšautu šūšana no apdrukātajiem audumiem, pielaikošana. Jaunradītie dizaina priekšauti festivāla laikā aplūkojami izstādē “Krēsls un priekšauts”.

Ievas Krūmiņas, Dainas Galakrodzenieces un Ineses Jakobi seminārs – darbnīca “Zvaigžņu siets”. Turpinās darbs pie gobelēna aušanas uz vertikālajiem aužamajiem stāviem (25.07.-30.07.). 2021. gadā ir uzsākts darbs un izglītojošo programmu īstenošana, lai iedzīvinātu vertikālos gobelēnu aužamos stāvus, kas reiz piederējuši Annai Eltermanei. Programmu izstrādās Ieva Krūmiņa, praktiskajā darbā iesaistot lietišķās mākslas meistares Inesi Jakobi un Dainu Galakrodzenieci. Programmā tiks iekļautas sekojošas tēmas teorētiskai un praktiskai apguvei: zvaigžņu motīvi Kaukāza tautu etniskajā tekstilijās un Baltijas kultūrā, garbārkšu paklāju aušanas tradīcijas Skandināvijā un “ziemeļnieku” paklāju tehnikas Latvijā, paklāju tehniku apguve: kilims, sumaks, mezglu siešanas veidi, klasisko paklāju tehniku un tradicionālo kompozīciju transformācijas laikmetīgajā tekstilā un dizainā, Zvaigžņu paklāja siešanas uzsākšana Gulbenes “Klētī”. Seminārā izmantotās metodes: prezentācijas, lekcijas, diskusijas, praktiskais darbs.

Dzijas krāsošana dabas krāsvielās kopā ar lietišķās mākslas meistaru Deniz Coşkun no Turcijas 28.07.-30.07.2022.

Dalies: