Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā no 8. februāra aplūkojama daudzpusīga Jansonu ģimenes darbu izstāde “Saikne”.

Jansonu ģimene ietver četrus māksliniekus – māti, tēvu un divas vecākās meitas – divas paaudzes, kuras kā kopīga pārmantota vērtība vieno radošums, brīvība, estētiska domāšana un mīlestība pret dabu. Izstāde veidota kā diskusija, kurā caur autoru darbiem notiek šo motīvu aprite, dažāda interpretācija un savstarpēja saspēle.

Everitas Jansones tekstila instalācija Deviņi, 1993. gads, Lamoņa Stīpnieka foto

Everita ir interjera dizainere, viņai ir ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas vides mākslas nodaļā un šobrīd studē maģistra programmā stikla mākslas apakšnozarē.

Viņa izstādē piedalās ar tekstila instalāciju “Deviņi”, kurā kā semiotiskā zīmē lina audumā iekodēts kopā būšanas spēks.

Guntars ir interjera arhitekts, ieguvis maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas vides mākslas nodaļā un jau 25 gadus strādā Arhitektoniskās izpētes grupā vēsturisku celtņu atjaunošanas projektos. Guntara materialitāšu studijas fotogrāfijas medijā, kurās dabas un arhitektūras detaļas ir izceltas no laika, telpas un mēroga konteksta, iegūst gleznieciskas īpašības un atklāj nedzīvās dabas piesātināto dzīvīgumu.

Rute Marta ir vizuālā māksliniece, ieguvusi maģistra grādu audiovizuālajā un mediju mākslā un šobrīd studē profesionālās doktorantūras programmā Latvijas Mākslas akadēmijā. Rute darbojas performances mākslā, eksperimentējot ar japāņu buto performances tradīcijai raksturīgiem paņēmieniem – balto grimmu un gausu tempu, kas pārvērš performances ”dzīvās gleznās”. Izstādē redzami performanču ieraksti un skices, vizuālas piezīmes.

Zeldas Viktorijas grafiskās kompozīcijas skice, 2023. gads

Zelda Viktorija ir jaunā māksliniece, 4.kursa audzēkne Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas skolā. Zelda specializējas grafikā, viņu interesē līniju ritmi un niansētas tonālās attiecības, caur kurām viņa figurālās kompozīcijās pauž savu tēlaino pasaules uztveri un interesi par literatūru. Izstādē apskatāmi Zeldas tušas zīmējumi, kuros savijušies latviski mitoloģiski teiku un sapņu tēli.

Izstāde būs aplūkojama līdz 15.aprīlim.

Dalies: