Aicinām 15. novembrī plkst. 15:00 uz Marutas Raudes porcelāna izstādes “VIENMĒR MAKSIMĀLI” atklāšanu. Māksliniece strādājusi dažādās tehnikās, starp kurām dominē porcelāns, tā veidošana un apgleznošana. Darbu tēmas ir cilvēku un dabas attiecības. Būsiet mīļi gaidīti!

Izstāde ir mākslinieces Marutas Raudes daiļrades retrospekcija, kurā izvēlēti darbi no iepriekšējo gadu izstādēm „…un tad viņi izgāja pie upes…”, „Perfect place for you”, „Pirmā diena jeb Pirmdiena”, „Četras nāras sarkanā jūrā”, „Totēmi”, kā arī citi darbi.

Māksliniece Maruta Marija Raude dzimusi 1965. gada 7. oktobrī Varakļānos Veronikas un Jāņa Skuruļu ģimenē, kurā jau bija vecākais brālis. Mācījās Viļānu vidusskolā, kur guva izcilas sekmes matemātikā. Viļānu bērnu mūzikas skolā apguva klavieru un akordeona spēli.

1985. gadā Maruta Raude beidza Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolu, bet 1986. gadā iestājās Latvijas Mākslas akadēmijā. 1992. gadā absolvēja Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina grafikas nodaļu ar diplomdarbu – apgleznotiem porcelāna šķīvjiem – „Manu draugu pasaules – pasaules maniem draugiem”. 2000. gadā ieguva maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijā, diplomdarbs – „Zudušā dārza meklējumi jeb Dārza vēstures un tā simbolisko elementu pētījums mana radošā darba kontekstā”. Izstādēs piedalījās kopš 1991. gada, kopš 1998. gada bija Latvijas Mākslinieku savienības biedre.

Maruta Raude sarīkojusi vairāk nekā 20 personālizstādes, piedalījusies grupu izstādēs un mākslas simpozijos Latvijā un ārzemēs – Lietuvā, Igaunijā, Vācijā, Nīderlandē, Lielbritānijā, Turcijā un Austrālijā.

Māksliniece strādāja dažādās tehnikās, starp kurām dominēja porcelāns, tā veidošana un apgleznošana. Darbu tēmas ir cilvēku un dabas attiecības. Strādājusi arī grafikā, oforta tehnikā.

Marutas Raudes apgleznotās tējkannas iekļautas vairākās Lark Books izdotajās grāmatās – „500 Teapots”, „500 Prints on Clay”, „500 Ceramic Sculptures”. Apgleznotie šķīvji minēti britu autora Paula Skota grāmatā „Painted Clay”, bet apgleznojuma metodes – kanādiešu autora Matiasa Ostermana grāmatās „The Ceramic Surface” un „Ceramic Narratives”.

Marutas Raudes darbi atrodas Daugavpils Marka Rotko mākslas centra, Latvijas Mākslinieku savienības muzeja, Latvijas Nacionālajā mākslas muzeja, Powerhouse muzeja Sidnejā (Austrālija), Mersinas jaunās mākslas muzeja (Turcija) kolekcijās, kā arī privātkolekcijās Latvijā, Krievijā, Zviedrijā, Anglijā, Francijā, ASV, Honkongā.

Mākslinieces mūžs aprāvās 2018. gada 5. jūnijā pēc cīņas ar smagu slimību. Par Marutas Raudes devumu turpina rūpēties vīrs Alfs un dēls Jānis Mārtiņš (Biedrība Marutas Raudes mākslas centrs).

Marutas Raudes izstāde „VIENMĒR MAKSIMĀLI” būs redzama Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā līdz 2020. gada 17. janvārim.Vairāk info:  www.raude.lv

Dalies: